Kategoriler
Edebiyat Roman

Leyla ile Mecnun

Hiçbir zaman bir tv dizisi için kıymetli olan zamanımı harcamamışımdır. 2.5 -3 saat boyunca bütün sezon tv ‘nin karşısında çekirdek çitleyip haftaya nolacak şimdi demek istemedim ki 2011 ‘in şubat ayında TRT ‘de Leyla ile Mecnun dizisiyle tanışana kadar. Demekki ne demişler büyük lokma ye büyük söz söyleme.

Bu dizinin sıkı takipçisi oldum haftaya neler olacak dedim bütün hafta eski bölümlerin komik sahnelerini youtube dan izleyip gülmelere doyamadım. Arkadaş ortamında hep dizi replikleriyle konuşup günlerce güldük, eğlendik. Her yayın günü 1 kilo çekirdek meyve cips eşliğinde saatlerce çakılı kaldım tv ‘nin önünde. Peki neden bir anda böyle bir duruma düştüm sebebini cidden bilmiyorum. Ancak bulunduğumuz ülke şartlarında o an beni hayatın tüm gerçeklerinden bir iki saatte olsa uzaklaştıran absürdlükte sınır tanımayan hayalgücümün sınırlarını zorlayan ve en önemlisi birbirinden ayırt edemeyeceğim harika karakterlerin birarada olması beni bu duruma getirmiş olabilir.

O Gemi Gelecek İsmail Abi

İlk defa bir diziye bu kadar gönül vermişken 2014 yılında bana göre çok saçma ve yanlış gerekçelerle diziyi yayından kaldırdılar. Ama benim gibi binlerce L&M severler sosyal medyada hala bugün olmuş bu diziyi hep canlı tuttuk. Kireçburnunda dizinin çekildiği o sahilde kulağımda Mecnun karakterine can veren Ali Atay‘ın Eksik Bir Şey mi Var Hayatımda şarkısını dinleyerek İsmail abi gibi o hiç gelmeyecek gemiyi bekledim durdum hep. Ya da bazen kendimi Erdal Bakkalın önünde çekirdek çitlerken buldum.

Bu yarım kalmışlık içimizde bir yara olmuşken sevgili Burak Aksak imdadımıza yetişti ve bu güzelim diziyi kitap haline getirdi ve bizlerde büyük bir mutluluk içinde Mecnun’a, Leyla’ya İskender babaya, İsmail Abiye, Erdal Bakkala Hırsız Yavuza ve diğer yan karakterlerin hepsine kavuşmuş olduk.

Kitapla ilgili şunu söylemek istiyorum. L&M’nu izleyenler için kesinlikle aynı tadı alacağınızı söyleyebilirim. Aslında dizinin ilk bölümlerinden oluşmuş bir kitap diyebilirim bazıları dizinin tekrarı olmuş demiş ama benim için önemli değil bu durum. Yine aynı kahkahalarla okudum.L&M’nu hiç izlememiş olanların ise aynı tadı alacaklarını sanmıyorum. Önce dizinin tekrarlarını izleyip sonra bu kitabı okumaları daha iyi olur gibi…

Mutlu kalın…

“Leyla ile Mecnun” için 5 yanıt

Ah ah..! dizi izle demeyecektin.🤦‍♀️😀 hiç tahammülüm yok. Keyifki okumalar dilerim.

yorumlarınız değerlidir