Kategoriler
Edebiyat Roman

Hikayesi Olan Ölüler

Öncelikle şunu belirteyim Hikayesi Olan Ölüler kitabının ilk iki sayfasını okurken hiçbirşey anlamadım hatta şansa bak epey kafa yoracağım bir kitap sanırım dedim. O yüzden isteksizce devam ederken birden kendimi çok tuhaf bir hikayenin içinde buluverdim. Yani bildiğiniz çekirdek kola cips eşliğinde film izler gibi bir pozisyon oluştu bende.

Temposu, kurgusu, geçmişe dönüşleri, şimdiki zamanı, aşkı, meşki, cinayeti, sokakları travestileri, siyaseti, dini, bilimi, felsefesi, bol küfürü ile her şeyi bir arada bulabilirsiniz bu Hikayesi Olan Ölüler kitabında. Küfür demişken evet çok küfür vardı ama dediğim gibi konu öyle akıyor ki küfürlere tepki verecek zaman kalmıyor. Hatta  bazı kısımlarda sizin de ağzınızdan ufak tefek şeyler çıkıveriyor ve en önemlisi final. Futbolda bir tabir vardır. Havadan gelen topu göğsünde yumuşatır sonra dizinde iki sektirirsin. Sonra gelişine öyle güzel vurursun ki tam doksana takarsın topu. İşte Üstüngel öyle bir finale imza atmış ki kitabın o anlamadığım ilk iki sayfasının aslında ne demek olduğunu daha net anlamış oldum.

1990 yılı doğumlu olan Üstüngel Arı’nın  2012’nin Nisan ayında yazdığı blog Okan Bayülgen tarafından keşfedilir. Bayülgen’in paylaşımları sayesinde günlük ziyaretçi sayısı on binlere ulaşır. Daha sonra  Tv8, On8tv, Go Yapım Hizmetleri ve Makina Medya Yapımevi bünyesinde Okan Bayülgen adına editörlük ve metin yazarlığı yapar. At Kafası dergisinde de editörlük yapar.

Dikkat ederseniz hala konuya hiç girmedim ve girmeyeceğim de. Çünkü bence merak edin ve alıp okuyun bu kitabı😊 pişman olmazsınız. Kitap biter bitmez yazarın  Yük isimli ikinci kitabının da siparişini hemen verdim. İlk başlarda da belirttiğim gibi bu yazarın hayalgücünü ve dünyasını mutlaka tanıyın. Harika bir kalemi var.

Daha önce okuyup paylaşmış olduğum Sergüzeşt romanının incelemesini henüz okumayanlar linke buradan ulaşabilirler

Mutlu kalın…

“Hikayesi Olan Ölüler” için 2 yanıt

Üstüngel Arı çok farklı bir kalem cidden. Okurken keyif almamak mümkün değil 🙂

yorumlarınız değerlidir