Kategoriler
Edebiyat Roman

6341 Adalet

Bir dönem Ankara’da beraber mesai arkadaşlığı yaptığımız sevgili dostum Mehmet Öztürk’ün kitap yazdığı haberini alınca önce çok şaşırdım. Çünkü Mehmet’in yazma çizme konusundaki bilgisinden ve becerisinden hiç haberim yoktu. Hemen sipariş verdim ve kitabı geldi. Merakla ve ilgiyle kitabını okudum. Arkadaşım adına çok mutlu olurken biraz da imrenmedim değil. Zira kitap yazmayı çok isteyen biri olarak hala cesaretimi toparlayamadığım dogrudur ve bu konuda biraz kendime kızgınım.

Bitmeyen acımız: Terör


Bu ülke yıllarca terör olaylarından çok çekti ve hala da çekmeye devam ediyor. Maalesef yanlış politikalar sonucu bir türlü bitirilemeyen bu terör illeti onbinlerce ocağı yakmış kimini kocasız kimini babasız kimini kardeşsiz bırakmış ve yazarımızın bahsettiği gibi hayat maalesef kaldığı yerden devam etmiş.

Hikâye, tahmin ettiğiniz gibi terör olayları nedeniyle bir çatışmada şehit düşen asker bir babanın çocuklarını ele almaktadır. Babalarını çocuk yaşta kaybettikten sonra Tuğrul ve Tuğçe babalarının yolundan gitmeye karar verir ve her ikisi de askeri okul okuyup önemli görevlerde bulunurlar. Özellikle Tuğrul dağlarda çatışmalardan çatışmalara koşan eğitimli ve donanımlı bir asker olmuştur. Şehit olan babasını hiçbir zaman aklından çıkaramamış ve o hırsla o intikam duygusuyla bugünlere gelmiş olan Tuğrul’un hikayesi hem sarsıcı hem aksiyon dolu hem de şaşırtıcı.Yazar hikayeyi anlatırken sanki filmden alınmış kareleri birleştirir gibi incelikle ele almış. Kurgusu, temposu, hikâyede yer alan karakterler ve karakterlerin birbirleriyle olan diyalogları inanılmaz güzeldi. Kitapta en sevdiğim kısım hikaye ilerlerken aynı zamanda karakterlerin de geçmişine gidilmiş ve okuyucu bilgilendirilmiş. Dolayısıyla konu bütünlüğü oldukça başarılı bir şekilde sağlanmış. Hikâye baştan finale kadar müthiş bir tempoda gidiyor. Bazı sahneler özellikle oğlunun şehit babasına yazdığı onlarca mektup insanın canını acıtacak cinsten. Okurken gözlerim doldu epey. Hani iyi bir yapımcı bulunsa güzel bir film çıkar aslında. Neden olmasın. Bu güzel kitabı çıkarmayı başardıysa sevgili arkadaşım mutlaka iyi bir yapımcı da bulur diye düşünüyorum

Emeğine kalemine sağlık dostum. İyi satışlar diliyorum. Bu güzel eseri tüm takipçilerime tavsiye ediyorum.

Mutlu kalın…

yorumlarınız değerlidir