Kategoriler
Çekiliş Zamanı

Çekiliş- Hansen’in Evlatları

Herkese merhaba,

Daha önce okumuş olduğum Hansen’in Evlatları kitabını takipçilerimden birisine çekilişle hediye etmek istiyorum. Bu çekilişin duyurusunu blogum dışında twitter.com üzerinden @hakanbold hesabımda yapacağım. Yapmanız gereken twitter hesabımda yapmış olduğum çekiliş duyurusunu retweet yapıp blogumdaki bu paylaşımımın yorum kısmına twitter hesabınızı yazmanız yeterlidir. Twitter hesabı bulunmayan takipçilerim ise bu paylaşımım altındaki yorum kısmına mail adreslerini ya da varsa instagram ya da facebook hesaplarını yazabilirler. 26 Nisan 2020 tarihine kadar katılım yapabilirsiniz.26 Nisan akşam saat 22:00 ‘den sonra kazananı twitter hesabımdan ve buradan paylaşacağım. Herkese bol şans diliyorum.

Not: Yukarıda da belirttiğim üzere; daha önce okuduğum bir kitap olduğu için kitap sıfır değildir. Gayet temiz kullanılmıştır.

Şimdi yazar ve kitap hakkında kısa bir bilgi vermek istiyorum.

1977 yılı Karadağ doğumlu olan Ognjen Spahić Hansen’in Evlatları kitabıyla 2005 yılında Hırvatistan, Sırbistan, Karadağ ve Bosna-Hersek’te en iyi yeni roman için verilen Meša Selimović Ödülü’nü kazandı.

Tanıtım Bülteninden

Avrupa’nın son cüzzam hastanesinde geçen, gerçek bir hikaye!

Hansen’in Evlatları’nda cüzzamlı insanların acıları, hayatta kalma mücadeleleri insanın yüreğine işleyen bir gerçeklikle anlatılıyor. 1980’lerde Avrupa’da yaşanan siyasi gelişmeler, Çavuşesku iktidarının devrilişi ise romanın arka planını oluşturuyor.

“Dışarı çıkıp tüm Avrupalılarla el sıkışmalıyız diye düşündüm. Gülümseyip, cüzzamlı ellerimizi uzatırdık; zira onlar bunu hak etmişti.”

Herkese bol şans!!!

“Çekiliş- Hansen’in Evlatları” için 37 yanıt

çekilişimiz sona erdi.kazanan talihlimiz @pin.saudade yi tebrik ediyoruz.

yorumlarınız değerlidir