Kategoriler
Çekiliş Zamanı

Çekiliş-Çağdaş Macar Öyküleri Seçkisi

Herkese merhaba,

Daha önce okumuş olduğum Çağdaş Macar Öyküleri Seçkisi kitabını takipçilerimden birisine çekilişle hediye etmek istiyorum. Bu çekilişin duyurusunu blogum dışında twitter.com üzerinden @hakanbold hesabımda yapacağım. Yapmanız gereken twitter hesabımda yapmış olduğum çekiliş duyurusunu retweet yapıp blogumdaki bu paylaşımımın yorum kısmına twitter hesabınızı yazmanız yeterlidir. Twitter hesabı bulunmayan takipçilerim ise bu paylaşımım altındaki yorum kısmına mail adreslerini ya da varsa instagram hesabını yazabilirler. 19 Nisan 2020 tarihine kadar katılım yapabilirsiniz.20 Nisan da kazananı twitter hesabımdan ve buradan paylaşacağım. Herkese bol şans diliyorum.

Not: Yukarıda da belirttiğim üzere; daha önce okuduğum bir kitap olduğu için kitap sıfır değildir. Gayet temiz kullanılmıştır.

Şimdi kitap hakkında kısa bir bilgi vermek istiyorum.

Imre Kertesz ve Magda Szabo gibi iki güzel kalemi okuduktan sonra Macar edebiyatına olan ilgim biraz daha artmış bulunduğundan dedalus kitaplarından çıkan içinde 12 farklı öykü barındıran bu kitabı okuyup daha fazla fikir sahibi olmak istedim. 9 farklı yazarın kaleme aldığı bu öyküler öykü severler için farklı bir deneyim olacağını düşünüyorum.Bu 9 yazarın birisi hariç hepsi 80 li yıllarda doğmuş ve Macar edebiyatına yeni üretimlerde bulunan genç ve etkili yazarlardır.

Şayet öykü seviyor ve farklı tarzda öyküler okumak isterseniz sanırım Macar yazarlar tam size göre diyebilirim.

“Çekiliş-Çağdaş Macar Öyküleri Seçkisi” için 26 yanıt

yorumlarınız değerlidir