Kategoriler
Araştırma

Saklı Seçilmişler

Şu an bu kitabın yorumunu Brezilya’nın balta girmemiş ormanlarında teknolojiden ve modern hayattan tamamen uzak yerli bir kabilenin içerisinde yazıyorum. Ankara’da kitabı bitirdikten sonra tası tarağı topladık çoluk çocuk evi Amazona taşıdık. Amacımız uzun yaşamak değil, tüm gayemiz sağlıklı yaşayıp acı çekmeden ölebilmek…

Kitabı okurken yukarıdaki kurgunun öyle çok hayalini kurmuşum ki bir ara gerçek olmasını çok istedim.

Peki bu taa amazonlara kadar kaçışıma sebep olan bu kitapta neler var? Neler yok ki. Yediğimiz ekmekten,etten, tavuktan, yumurtadan, yogurttan tutun da içtiğimiz süte kadar en temel ihtiyacımız olan zorunlu gıda malzemelerinin hangi yollardan ve hangi süreçten geçip biz nihai tüketiciye nasıl ulaştığını anlatıyor sevgili Soner Yalçın. Kitabı okurken korku filmi izliyormuş gibi bir ruh halindeydim. Anlatılanlar öyle okunup geçilecek tarzda şeyler değil. Her bir tespit her bir iddia o kadar altı dolu ve o kadar bilimsel gerçeklerle örtüşüyor ki yediğimiz içtiğimiz ne varsa hepsinden kurtulup arkama bakmadan yukarıda bahsettiğim balta girmemiş Amazon ormanlarına cidden kaçmak geldi içimden.

Yeni Dünya Düzeni

Bugün küresel güçler gıdaya egemen oldular. Buğdayın, pirincin,soyanın genetiğini değiştirdiler. Neredeyse tüm yiyecekleri katkı maddeleriyle doldurdular. Milli kuruluşların hepsini yasalar çıkarttırarak kapattırdılar. İnsanoğlunu endüstriyel gıdaya mahkum edip, beslenme biçimini değiştirdiler. İnsanlar kanser oluyor, kısırlaşıyor ve ölüyor sürekli. Peki amaç ne? Çok para kazanmak mı? Elbette hayır? Bu karanlık güçlerin hazırladığı Yeni Dünya Düzeni raporunda “dünya nüfusu artıyor ve kaynaklar giderek azalıyor” ibaresinin doğurduğu bir sonuç mu bu yukarıda bahsettiğim şeyler?

Bu ölüm imparatorluğunun Yeni Dünya Düzeni için neler yaptığını merak ediyorsan al ve oku mutlaka. Zira seni çok yakından ilgilendiriyor emin ol.

Mutlu kalın…

“Saklı Seçilmişler” için 4 yanıt

Merhaba. Ben Efendi kitabını okuyunca kendimi garip hissetmiştim. Bu kitabı da okuyup köyüme geri döneyim diyorum . Yorumunuz için teşekkürler .

Emin olun okuduktan sonra en hızlı şekilde apar topar köye gitme isteği oluşacaktır 🙂

yorumlarınız değerlidir