Kategoriler
Araştırma

Kader Sorunu

“Niçin birilerine zenginlik ve sürekli mutluluk;diğerlerine fakirlik ve kaçınılmaz mutsuzluk? Niçin birine güç,sağlık,güzellik; diğerine güçsüzlük,hastalık ve çirkinlik? Peki ölü doğmuş çocuklar ve beşikten itibaren ıstırap çekmeye mahkum olmuş çocuklar için ne diyeceğiz? Eğer bireysel hayat sadece dünya üzerindeki hayat ile başlıyorsa ve bu hayattan önceye ait hiçbir şeyimiz yoksa bu adaletsiz farklılıkları açıklayacak hiçbir verimiz bulunmayacaktır. Günümüz dinlerinin ve felsefelerinin hepsi bu kader sorununa toslayıp kalmıştır”

Özet olarak böyle başlamakta okumuş olduğum kitap.

Spiritüalizm öğretisinin önemli isimlerinden birisi olan Leon Denis reenkarnasyon ile ilgili yapmış olduğu çalışmalarını kitapta toplamış ve reenkarnasyonun var olduğunu farklı ülkelerde konunun uzmanlarınca yapılmış deneylerle kanıtlamaya çalışmıştır.

Kitapta konuyla uzaktan da olsa alakası olanların yabancılık çekmeyeceği çeşitli deneylere rastlamaktayız. Bazı deneyler var ki şaşırmamak mümkün değil. Özellikle deney kısımları ilgi çekici denilebilir ancak işin felsefesini anlatırken kullanılan dil ya da anlatım daha teknik olduğu için iyi bir konsantre ile okumak gerek diye düşünüyorum.

Kitapla ilgili olarak çok fazla olumlu ya da olumsuz eleştirilerde bulunmayacağım ancak reenkarnasyon ile ilgili olarak bazı düşüncelerim mevcut. Konu itibariyle oldukça ilgi çekici gibi görünse de işin teorik kısmında beni tatmin etmeyen durumlar var maalesef. Altı çok dolu dolu gelmiyor açıkçası. Gönlüm ister ki ikna olayım ve keşke böyle bir şey olsa diyebilsem. Zira hepimiz yaşamayı ve nefes almayı çok seviyoruz. Tekrar başka bir bedende yeni bir hayata kavuşmayı herhalde herkes ister ama sadece istemek yetmiyor işte. Umarım ileride daha farklı kaynaklarla ikna olurum.😊

Eğer siz de reenkarnasyon konusuna ilgi duyanlardansanız bu kitap sizin için farklı bir deneyim olabilir. Şayet benim gibi bu konuya ikna olmaya çalışanlardansanız belki bu kitapta yazılanlar sizi ikna edebilir.

Mutlu kalın…

“Kader Sorunu” için 2 yanıt

Ah ah devrelerimi alt üst eden kitap…🤦‍♀️😀
Ama beni reenkarnasyonun varlığına ikna edemedi. Var olmasını da istemezdim şahsen🤷‍♀️ keyifli okumalar Hakan📚

maalesef beni de ikna edemedi ancak bir an var olduğunu düşünmek bile heyecan verici 🙂

yorumlarınız değerlidir